FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

Mam pytanie... - Niepełnosprawność

wanda - 2008-02-10, 12:53
Temat postu: Niepełnosprawność
Czy ktoś z Was starał się o orzeczenie niepełnosprawności dla dziecka z FAS przez komisję orzekającą d/s niepełnosprawności?
Gośka - 2008-02-10, 14:42

Wando, też jestem ze świętokrzyskiego. Zapewne się orientujesz, że w naszym regionie mało jest ludzi, którzy mają jakieś pojęcie o FAS...Więcej mogę napisać Ci na priv, jeśli oczywiście chcesz :)
wanda - 2008-02-13, 14:52

Chętnie skorzystam z Twoich doświadczeń. Bardzo proszę napisz do mnie na priv.
Gośka - 2008-02-13, 17:07

OK, wieczorkiem
mkania - 2008-02-23, 23:23

dzieci z FAS otrzymują orzeczenia o niepełnosprawności tak jak z ADHD przynajmniej tam gdzie ja pracuję
a w poradni powinni przynajmniej dać dostosowanie wymagań edukacyjnych - nie dali ?

ela - 2008-02-25, 14:15

Dali, ale dziecko i tak traktowane jest jako zdrowe w klasie a nie niepełnosprawne. W styczniu już miało 5 uwag negatywnych na nowy semestr.
mkania - 2008-02-25, 17:55

przykro mi - a składałaś wniosek o wydanie orzeczenia z PPP ? czy tylko o wydanie pinii ?
orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ma "większą moc" sprawczą, dziecko mogłoby się uczyć np w klasie integracyjnej

agni3s - 2008-11-07, 19:54

Jak już pisałam mam bliźniaki z pełnoobjawowym FAS. Chciałabym zorganizować im logopedę, rehabilitację, wspomaganie rozwoju. 15 km od naszego domu znajduje się cudowny ośrodek wspomagający niepełnosprawne dzieci. Podobno pracują tam świetni specjaliści, zajęcia odbywają się tam 2 razy w tygodniu, kompleksowo zajmują się problemami chorych dzieci. Znajome mi mamy są zachwycone. Szkopuł w tym, że abyśmy się tam dostali, potrzebne nam zaświadczenie o niepełnosprawności....i tu zaczynają się problemy. Mój lekarz rodzinny twierdzi, że gotyckie podniebienie to urok dzieci, zwyrodnienia stawów spowodowane są drobną budową, budzenie nocne- koszmarną przeszłością, brak pamięci- moimi wygórowanymi ambicjami, nadpobudliwość- to mój wymysł, dysmorfia twarzy-brakiem mojej wiedzy o wyglądzie rodziców, słaba mowa moim lenistwem..Bardzo się zdenerwowałam, a zdenerwowałam jeszcze bardziej gdy powiedział jak bardzo chcę skrzywdzić dzieci, które nic mi nie zrobiły, że takie zaświadczenie zrujnuje im życie, a mnie na zawsze naznaczy wyrzutami sumienia. Pocieszcie mnie kochani, może to ze mną jest coś nie tak, ale ja czuję że ich krzywdzę nie załatwiając tego. Co zrobią jak będą miały 7 lat, przecież słabo mówią, mała prawie nie rozumie poleceń, mają krzywe kręgosłupy, biodra na innych wysokościach, ręce mi opadają. Starszy nie widzi na jedno oko chce mu zoperować, i też załatwiam to zaświadczenie, bo śmieszne , ale jeszcze takiego nie ma, więc spytałam, czy też mam tego nie organizować: operacji, rehabilitacji. On na to, że: "Starszy jest szczęśliwy z jednym, i dzielę włos na 4" :rambo: . Potem wymamrotał coś, że jego żona 20 lat pracowała w specjalnej szkole i wie jak tam dzieci są krzywdzone. Wyrwałam od niego obiecane wcześniej skierowania, i nie wiem jak będzie, bo nabazgrał coś na nich, że mają brzydkie stopy i są nadpobudliwe. Chyba najwyższy czas aby zmienić lekarza, beee. To mała wieś...oj będzie się działo.
Mam pytanie mam złożyć dokumentacje, ale właściwie co to znaczy?? Jakie badania i od jakiego specjalisty powinnam mieć??? Bardzo Was proszę o odpowiedź, albo linka z odpowiedzią:-)), bo ja jakoś nie umiałam znaleźć. Nie lubię być księgową, zdecydowanie papierkologia nie jest moją mocną stroną, ale przejdę przez to, by usprawnić moje dzieci, i mam nadzieję że to ich nie unieszczęśliwi. :rotfl:

agni3s - 2008-11-12, 16:44

Zaczęła się nasza droga poprzez specjalistów. Mam już zaświadczenie od ortopedy, mają obydwoje skoliozę i koślawość obydwu kończyn na zaświadczeniu napisane jest o potrzebie rehabilitacji. Byliśmy u laryngologa za tydzień mamy powtórkę z kabiny audiologicznej, takie uwiarygodnienie wyników, są na granicy normy, mają obydwoje gotyckie podniebienia i zwężone szczęki. Zaświadczenie będę miała za tydzień. Od kochanej naszej Małgorzaty zaświadczenia o FAS. Jutro będę u logopedy, po też jakiś papierek. I co dalej??? Byłam dzisiaj w Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku, pobrałam druki. Niestety mój szalony lekarz rodzinny powinien wystawić zaświadczenie. Czy nie da się tego obejść??? Spytał małą czy jadła śniadanie i na tej podstawie ocenił jej słuch, żadne argumenty medyczne nie przemawiają do niego...I co ja mam teraz zrobić?? W przypadku Starszego mam zaświadczenie od Małgorzaty o FAE, no i kartę chorobową od okulisty, czy okulista może wydać takie zaświadczenie?? Bliźniaki mają zaświadczenie od Małgorzaty :-))), laryngologa, ortopedy, może logopedy, tylko co dalej?? :kawa:
matus - 2008-11-16, 17:35

Witam Jeżeli chodzi o szkołe to lekarz ma racje ,dzieci sa automatycznie traktowane gorzej ,nasze słonka chadzają do normalnej szkoły i jakoś to jest .Miejscami nawet dobrze ,są dowartościowane . Specjalna Nie.
agafia - 2008-11-16, 18:19

Nie trzeba zbytnio uogólniać. Czasem specjalna to naprawdę dobre rozwiązanie.
matus - 2008-11-16, 18:52

Czasem tak.
matus - 2008-11-16, 19:02

Ale tylko czasem,sa ludzie ktorzy naduzywaja tego czasem .Moje dziecko miało przebywac w zakładzie psychiatrycznym minimum 1/2 roku, nie był ,nie brał prochow jest super młodym mężczyzną.Błądzi i owszem ,ale.........................To miałam na myśli Agaio ,POZDRAWIAM<
agni3s - 2008-11-16, 19:20

Tylko nikt nie mówi o specjalnej szkole, a o wczesnym wspomaganiu rozwoju. Chodzi o to, aby Młodsze nie musiały iść do specjalnej szkoły. Gdyby w przypadku starszego nastąpiło nagłe pogorszenie i zahamowanie rozwoju, uważam że mniejszym złem byłaby przenieść go do szkoły integracyjnej niż przyciskanie do pracy ponad jego możliwości. Obawiam się narastającej w takim wypadku, frustracji, agresji i kompleksów oraz innych wtórnych zaburzeń. Ale w jego przypadku sprawa jest przesądzona, czekamy na komisję, ponieważ chłopak nie widzi na jedno oko, potrzebuje logopedy z którym spotyka się zresztą dwa razy w tygodniu. Na razie osiąga świetne wyniki w szkole, i mam nadzieje że nigdy nie będzie musiał zmienić jej na specjalną. Będziemy walczyć, ale oczywiście z rozsądkiem, bo w imię naszych ambicji nie możemy zmuszać dzieci do pracy ponad swoje możliwości, zresztą w ten sposób zamiast rozwijać możemy przyhamować rozwój. Co do lekarza, to nawet nie chce mi się na temat jego ograniczeń wypowiadać. Powiedział że: "słyszy szumy w sercu starszego, i jeśli bardzo mi zależy, to może go przebadać" :-(((.
Gość - 2008-11-16, 19:24

agni3s napisał/a:
Co do lekarza, to nawet nie chce mi się na temat jego ograniczeń wypowiadać. Powiedział że: "słyszy szumy w sercu starszego, i jeśli bardzo mi zależy, to może go przebadać" :-(((.

No to masz szczęście ;)
My byliśmy u neurologa, który nie chciał przebadać (choć mi "bardzo zależało" ;) ) i skierować na EEG, bo (jak powiedział) upośledzonych nie bada....

Gość - 2008-11-16, 19:24

Jak na odległość słyszy?
Gość - 2008-11-16, 19:32

Zmień lekarza ,ja w takiej sytuacji ide prywatnie i focha lekarza ignoruje.Robie rozeznanie który jest wart mojej uwagi,bo wiem ze on ma byc dla mnie .
matus - 2008-11-16, 19:34

Ten gość to ja ,wyrzutke dostałam
agni3s - 2008-11-16, 20:29

Starszy ma cechy nadwrażliwości słuchowej, z dominacją lewego ucha. Bliźniaki są na granicy normy słyszenia, (w kabinie).
Olka - 2008-11-18, 09:54

Ja załatwiałam zaświadczenia o stanie zdrowia moich podopiecznych u specjalistów - dziewczynka z wadą wzroku dostała od okulisty, z epilepsją od neurologa. Nigdzie nie jest napisane, że dziecko niepełnosprawne ma chodzić do szkoły specjalnej. Do takowej uczęszczają dzieci ze stwierdzonym przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną upośledzeniem umysłowym. I jest to niezbędny warunek. Nie każda niepełnosprawnośc przecież to niepełnosprawność intelektualna. Wczesne wspieranie rozwoju to kapitalny pomysł i napewno dzieciaki sporo skorzystają.
Freda - 2019-07-04, 22:30

Jeżeli ktoś z Was potrzebuje skorzystać z centrum rehabilitacyjnego to polecam ofertę rehabilitacja prywatnie łódź. Korzystałem z ich usług już kilkukrotnie ponieważ mam ogromne problemy z kręgosłupem.
Daniel332 - 2020-10-13, 13:40

masaż leczniczy Szczecin cześć[url=https://werakso.pl/]masaż leczniczy Szczecin[/urlUżytkownik możesz się wybrać na taką rehabilitacje jeżeli miałeś zabieg tego rodzaju. Ja polecam bardzo bo dzięki tym rehabilitacjom mogę w pełni korzytsać z życia. Rehabilitacje były bardzo efektywne i pomogły mi odzyskać zdrowie.
ikornel275 - 2021-08-23, 10:36

Nie można lekceważyć rehabilitacji. Wybierzcie się do najlepszych doświadczonych rehabilitantów a szybko zobaczycie efekty. Polecam https://fmclodz.pl/rehabilitacja/ to bardzo nowoczesne i dobrze wyposażone centrum medyczne. Polecam serdecznie.
hylia7044 - 2021-11-25, 13:55

Widziałam ostatnio informacje o terapii fala uderzeniowa Taką terapię wykorzystują lekarze na całym świecie. Oczywiście taka terapia nie jest dla wszystkich, tylko dla tych co mają pewne problemy ze stawami czy mięśniami. Zobaczcie sobie na stronę i zapoznajcie się dokładniej z taką metodą leczenia.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group