FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

Diagnostyka FASD - Rezonans i EEG

monisia - 2011-01-11, 11:41
Temat postu: Rezonans i EEG
Mam pytanie, czy jeśli z badania Rezonansem Magnetycznym i EEG wychodzi, że mózg jest w normie, to czy można stwierdzić FASD czy FAE?
Małgorzata - 2011-01-13, 21:19

monisia,

FASD to całe spektrum zaburzeń rozwojowych wywołanych alkoholem obejmujące aż 22 rozpoznania (FAS - płodowy zespół alkoholowy to tylko jedno z nich). W niektórych rozpoznaniach zaburzeń ze spektrum FASD jest możliwy prawidłowy wynik MR i EEG, ale wówczas dysfunkcje stwierdzane są innymi testami: np. neuropsycholoicznymi, poznawczymi. sensorycznymi itp.

monisia - 2011-01-13, 21:55
Temat postu: ankieta
Dziękuję ZA ODPOWIEDŹ, PROSZĘ O PRZESŁANIE ANKIETY. Już dwa razy o nią prosiłam ... Małgosiu odpowiedz mi na prywatne zapytanie. Pozdrawiam.
Freda - 2019-08-28, 18:39

Mam problemy z kręgosłupem i długo szukałem odpowiedniego leczenia oraz rehabilitacji. Od jakiegos czasu korzystam z usług rentgenlodz.pl - RTG Łódź i jestem bardzo zadowolony. Zawsze uzyskuje profesjonalną pomoc oraz porady związane z moimi problemami . Polecam zainteresowanym .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group