FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
FAS a wzrok
Autor Wiadomość
matus 

Dołączyła: 23 Sie 2008
Posty: 15
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2008-09-04, 21:15   FAS a wzrok

Szukam wytlumaczenia ,co dzieje sie ze wzrokiem mojego czterolatka . Zaliczylismy 2 okulistow i 2panie profesor ,kazda diagnoza jest inna ,po operacji oczka ,uslyszelismy ,ze miesien byl jak u zdrowego dziecka itaoperacja to pokazala ze jest z oczkami jest cos dziwnego.Wczesniej uslyszelismy ze siatkowka wyglada jak u starca ,po konsultacji ze to bielactwo,co nastepnie zostalo wykluczone.Moze ktos potrafi wytlumaczyc mi ,czy FAS a wzrok maja sie ku sobie? Pozostane wdzieczna,musze pomoc mojej dziecinie.
 
     
Gość

Wysłany: 2008-09-04, 21:27   

Merytorycznie za bardzo Ci nie pomogę, chciałam się jednak podzielić i naszym "tułaczym"
doświadczeniem po okulistach. Panna nasza ma już lat 15 i trudno dociec ilu okulistów już ją badało, najczęstsza konkluzja to właśnie stwierdzenie, że "coś dziwnego", niby dalekowidz a jakby krótkowidz, żadne okulary nie pomagają, przeróżne badania na pewno zaburzone pole widzenia ale ciągle coś jeszcze niepokoi specjalistów. Jeśli chodzi o powiązania z FAS to z mojej wiedz i stwierdzone też to u córki jest, że zawężone jest widzenie peryferyjne i spowolniona i zmniejszona reakcja źrenic na światło.
Pozdrawiam . Marynia
 
     
matus 

Dołączyła: 23 Sie 2008
Posty: 15
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2008-09-04, 21:37   

I za to serdeczne dzięki.Pozdrawiam,moze gdzies, kiedys znajde odpowiedz. :*
 
     
agafia 
Administrator

Wiek: 59
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 397
Skąd: Mazury
Wysłany: 2008-09-04, 21:58   

Zaburzenie funkcjonowania analizatora wzrokowego u FASolka może mieć różne podłoża (związane z FAS).
Jeśli zaburzone jest tzw. widzenie centralne (czyli to mózg źle "widzi") to okulista i okulary są z innej bajki.
Jednocześnie mogą występować wady budowy narządu wzroku (w polu zainteresowania okulisty lub nawet chirurga).
Zmniejszone pole widzenia etc.
No i takie niestabilne zaburzenia widzenia (zależne od np. aktualnego stanu emocjonalnego) jakie mogą mieć miejsce np. w okresach pobudzenia (wyrzutu adrenaliny) u dzieci z przetrwałym odruchem MORO.
I wiele, wiele innych...
 
 
     
matus 

Dołączyła: 23 Sie 2008
Posty: 15
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2008-09-04, 22:00   

Gdzie skutecznie moge zdiagnozować moją dziecine? Dziekuje.
 
     
matus
Gość
Wysłany: 2008-10-11, 21:23   

Czy istnieje odp na moje pytanie ?Tu pytam o wzrok.
 
     
Basia
Gość
Wysłany: 2008-11-16, 19:54   

No tak mamy poważny problem, gdyż nasz kawaler od kilku lat był pod stałą kontrolą okulisty, zmiany okularów i wszelkie badania nic nie stwierdziły a mały nadal reaguje na ostre światło mrużeniem całkowitym i tak brzydkim grymasem twarzy że ciagle mnie to niepokoi
Chciałam spytac gdzie szukać poradni która zdiagnozowałaby i raczej wykluczyła moje podejrzenia co do FAS
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 13