FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
gdzie i jak zdjagnozowac FAS
Autor Wiadomość
ann28a 

Dołączyła: 08 Sie 2011
Posty: 1
Skąd: centralna polska
Wysłany: 2011-08-11, 17:40   gdzie i jak zdjagnozowac FAS

Chłopiec ma 8 lat dziewczynka 6 lat. MB piła, nie chodziła do lekarza, dzieci zabrane z domu do RZ. Dzieci są mocno zaburzone, zaczynają terapię z psychologiem, który to doradził zbadanie dzieci pod wzgledem FAS i ADHD.
Gdzie możemy wykonac takie badania, jak one wygladają ile trwają.
Proszę o pomoc.
 
     
ali110 
ali110

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Lut 2014
Posty: 1
Skąd: Sopot
Wysłany: 2014-02-26, 23:04   

Witam,
mój syn ma 11 lat cały czas od jego narodzin szukam odpowiedzi co jest nie tak z moim dzieckiem ??? Będąc na prywatnej wizycie u genetyka w lutym tego roku wymuszając na lekarzu badanie pod katem genetycznych wad rozwoju mojego dziecka których się cały czas doszukuję na" dzień dobry "stwierdził FAS.I to chyba jest to! poszperałam, poczytałam i wszystko się rozjaśniło Ale co dalej ?
Wobec tego faktu mam wielką prośbę gdzie szukać pomocy w trójmieście ,gdzie diagnozować Jak rozmawiać w szkole gdzie są spore kłopoty z nauką .Proszę o info .Będziemy bardzo wdzięczni za każdą informację.
 
     
wawaki24 
technik mechanik

Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-10-08, 14:21   

:alig: Witam. Dzieci mają zazwyczaj FAS- jak ich mama w ciąży piła alkohol. Tak jest jednak nie zawsze. Chorobę zdiagnozuje specjalsta- psycholog, psychiatra///////
_________________
wykończenia wnętrz bielsko
 
     
Kasiekg 

Dołączyła: 26 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2015-01-26, 08:59   

Witam,
Z mężem dostaliśmy propozycję dziecka do adopcji. 21 miesięczna dziewczynka - z końcem marca skończy 2 latka. Z wywiadu z RZ udało nam się dowiedzieć, że MB piła w ciąży. Dziecko jest nieskie, chudzinka. Nie widać oznak FAS na twarzy. Dziecko z wywiadu z rodziną, rozwija się prawidłowo. Zaczyna mówić , samodzielnie je, chodzi, naśladuje zwierzęta. Jest energiczna i nie może usiedzieć w miejscu.

Mam mnóstwo wątpliwości. Czy na tak wczesnym rozwoju dziecka jest szansa zdiagnozować FAS?
Nie ukrywam, że mam mnóstwo obaw.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek informację.

mój mail : kasia-gorska@wp.pl
 
     
Mixonek 

Dołączył: 20 Maj 2022
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-10-17, 23:18   

Dobre pytanie...

__
aletorcik.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11