FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
FASolka 9-letnia, sama prosi o pomoc, bo nie chce taka być..
Autor Wiadomość
AgulaP 

Wiek: 45
Dołączyła: 20 Gru 2008
Posty: 8
Skąd: Płock/Siedlce
Wysłany: 2015-05-13, 22:34   FASolka 9-letnia, sama prosi o pomoc, bo nie chce taka być..

Witam, właściwie witam ponownie po długiej przerwie. Nasza córka adopcyjna Zosia ma 9 lat, z nami jest od prawie 7 lat. Gdy miała 3 lata byliśmy w Lędzinach i p. Małgosia potwierdziła nasze podejrzenia o FAS. Od tamtej pory nasze problemy są typowe dla cech FASolek. Notoryczne kłamstwa, ciągłe wywoływanie sytuacji trudnych, przekora i nieprzestrzeganie jakichkolwiek zasad itp. Przy tym wszystkim Zosia jest bardzo mądra, inteligentna, w szkole twierdzą że ponad swój wiek (oczywiście jest też mistrzem manipulacji...). Problem w tym że poza momentami działań impulsywnych ma świadomość swoich "złych" zachowań i szczerze ich żałuje, ma z tym duży problem. Z kolei skrupuły powodują rozdrażnienie i kolejne problemy, błędne koło.
Dzisiaj poprosiła mnie sama żeby ją umówić do pedagoga lub psychologa, z płaczem opowiedziała mi, że często mówi innym dzieciom przykre słowa, albo je np szarpie, "bo tak jej się wyrywa" a potem żałuje i przeprasza ale dzieci już jej nie wierzą. Prosi mnie o pomoc, wiem że to już dużo. Problem w tym, że w Siedlcach (gdzie teraz mieszkam) nie znalazłam nikogo kto zna ten problem. Pedagog, psycholog, z którymi rozmawiałam lekceważą FAS i jakby nie akceptują w ogóle tego problemu. Nie ufam im przez to. Boję się zmarnować moment w którym Zosia się otworzyła i poprosiła o pomoc....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13