FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kampania Ciąża bez alkoholu
Autor Wiadomość
Marek 
FASolek

Wiek: 53
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 119
Skąd: okolice Katowic
Wysłany: 2007-11-28, 11:36   

Jestem, no jestem ... Niestety jak się parę przykrych zdarzeń na siebie nałoży, to człowiek taki wycofany, apatyczny, a i czasem zezłoszczony :(
Ostatnio nazbierało mi się takich przykrości no i jeszcze mój 16-sto leptni pies, dla którego stworzyłem swoje hospicjum. Ile daję radę tyle przy nim robię, ale nie dam psa uśpić za żadne skarby. Wczoraj go obmywałem gąbką i poczytywałem bajki, to i dzisiaj też (bajki, a to starszy Pan i głuchy jak pień. A co tam, ważne, że zadowolony, prawda?).
Bardzo kocham tego mojego psa, bardzo. On mi służył i był przyjacielem przez tyyyle lat, teraz ja choć troszkę mu się odwdzięczę, no i chcę mu jakoś powiedzieć, że ... zawsze go bardzo kochałem, może nie potrafiłem tego okazywać, ale ... on chyba to czuł.
 
     
bolek 
Rodzic???


Wiek: 62
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 286
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2007-11-28, 15:20   

Na pewno czul. Pare lat temu musielismy uspic naszego psa. Weterynarz wrecz mial zal do nas ze tego wczesniej nie zrobilismy. Gdyz pies bardzo cierpial. Woda przez niego przelatywala, byl slepy i gluchy i na dodatek mial poteznego guza na szyji.
Wiec nie wiem Marku co jest leprze. Dbac o swojego chorego pupila i przedluzac jego cierpienie czy mu ulatwic opuszczenie tego swiata.

Do niczego Ciebie nie naklaniam.

Jestes jego "bogiem" i w Twoich rekach jego los.

p.s.
ale komary mnie tnace, niszcze okropnie :-)
_________________
Kto powiedzial ze bedzie latwo?
Pozdrawiam
 
     
Marek 
FASolek

Wiek: 53
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 119
Skąd: okolice Katowic
Wysłany: 2007-11-28, 20:56   

Dziś o 16:00 mój pies odszedł :(
Przed samym odejściem ożywił się, chciał się bawić, machał ogonem i miał taaaką wesołą mordkę ... a potem - odszedł.
Nie żałuję, że przedłużałem mu życie, zrobiłem wszystko, by nie cierpiał. On chciał żyć, a przede wszystkim nawet na moment nie pozostawał sam - i był szczęśliwy.
 
     
bolek 
Rodzic???


Wiek: 62
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 286
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2007-11-28, 21:23   

Teraz jest gdzies indziej. Moze ma lepiej? Moze stal sie kroliczkiem? Ja wierze w to cos co inni nazywaja reinkarnacja. Ze przechodzimy z jednego stanu w drugi. Czesto odczuwam innych ludzi stan emocjonalny. Nie bedac w ich otoczeniu. Wierze w wizje o przyszlosci. I wierze w to ze nic nie zamienia sie w nic. Ze na zawsze istniejemy. Wiec badz dobrej mysli. On istnieje.
_________________
Kto powiedzial ze bedzie latwo?
Pozdrawiam
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-11-28, 21:34   

Marku przykro mi, ale tak jest lepiej dla niego. I zapewne kiedy odchodził, był bardzo szczęśliwy, bo miał Ciebie. Nie wiem jak jest z naszymi ulubieńcami, ale jestem przekonana, że życie ludzkie nie kończy sie, ale sie zmienia.
 
 
     
Marek 
FASolek

Wiek: 53
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 119
Skąd: okolice Katowic
Wysłany: 2007-11-28, 23:21   

Gośka napisał/a:
Marku przykro mi, ale tak jest lepiej dla niego. I zapewne kiedy odchodził, był bardzo szczęśliwy, bo miał Ciebie. Nie wiem jak jest z naszymi ulubieńcami, ale jestem przekonana, że życie ludzkie nie kończy sie, ale sie zmienia.


Gosiu, i tego też chciałem, bo gdyby dostał zastrzyk usypiający, to nie doświadczyłby tak wspaniałego przejścia. Właśnie tego mojemu psu nie chciałem odebrać. Tej chwili radości. Inne jest odejście nagłe, inne to, w którym bardzo się cierpi. Ci, którzy tak bardzo w chorobie cierpią przewlekle (mój pies nowotworowej), doznają tak pięknego przejścia jak nikt. Ważne jest jednak, by był ktoś, kto potrzyma za łapkę i wprowadzi w to przejście. Spełniłem to zadanie i choć teraz czuję ogromną pustkę, to jednak cały czas odczuwam tą psią radość w ostatnich sekundach Jego życia. Ten roześmiany pyszczek, to pomerdanie ogonem, te rozłożone łapki i "drap mnie" i to głębokie Jego spojrzenie w moje oczy. A moje - w te Jego, szczęśliwe oczy. Zabrał mnie do swojego Świata, a ja Jego - do mojego ...

Wiecie co? Ja też wierzę w reinkarnację. Bolku, jestem przekonany, że jak nie króliczkiem, to jakimś innym jest teraz zwierzaczkiem, który się właśnie dziś gdzieś tam narodził :) Chociaż może nie dziś, bo myślę, że po odejściu - najpierw doświadczamy przejścia do ogrodów miłości a dopiero potem dostaje się w "przydziale" nowe ziemskie życie.
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-12-04, 23:07   

16 listopada w Ożarowie ( świętokrzyskie) odbyła sie super debata na temat FAS. Ilość uczestników ok. 150, nauczyciele, pracownicy socjalni, lekarze. Bardzo podoba mi się podejście tych ludzi do problemu i ich zaangażowanie. Teraz odbędą się spotkania z nauczycielami w całej gminie oraz młodzieżą. Władze Ożarowa bardzo wspieraja całą akcję, angażują się całym sercem i oto przecież chodzi. :)
 
 
     
Marek 
FASolek

Wiek: 53
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 119
Skąd: okolice Katowic
Wysłany: 2007-12-04, 23:32   

Jakie to pocieszające :) Oby jak najwięcej takich debat, oby jak najwięcej ludzi, którzy zrozumieją tematykę FAS :)
Tak wesoło mi się zrobiło :)
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-12-06, 22:19   

No to odbyłam kolejne spotkanie z serii " Ciąża bez alkoholu" z nauczycielami. Jeszcze trochę i popadnę w rutynę ;) . Ciągle spływaja nowe zapotrzebowania: w planach jeszcze młodzież licealna i rodzice. A, w ubiegłym tygodniu rodzice też byli. Jak widać kampania "była strzałem w dziesiątkę". Zapotrzebowanie na " FASową" wiedzę jest ogromne i oto przecież chodzi. Podzielcie się proszę swoimi odczuciami z debat, konferencji, spotkań. :)
 
 
     
agafia 
Administrator

Wiek: 59
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 397
Skąd: Mazury
Wysłany: 2007-12-06, 22:38   

Ja jutro jadę do Giżycka na konferencję CPIRPA (ładna nazwa - cokolwiek to znaczy ;) ).
Poza prezentacją mam prowadzić dyskusję panelową (ta nazwa mi się mniej podoba).
W przyszłym tygodniu rada pedagogiczna w wiejskiej podstawówce...

Masz rację Gośka
Gośka napisał/a:
Ciągle spływaja nowe zapotrzebowania
i tak ma być :D
 
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-12-06, 22:51   

No widzisz, nawet w małych wiejskich szkółkach, gdzie nikt wcześniej o FAS nie słyszał też jesteśmy potrzebne. Kilka takich szkół , to już tłum ludzi. Oni też nabytą wiedzę przekazują dalej i jest OK! :D
 
 
     
agafia 
Administrator

Wiek: 59
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 397
Skąd: Mazury
Wysłany: 2007-12-06, 23:04   

Dziś nawet miałam indywidualne wystąpienie w USC (chciałam odpis aktu urodzenia małej), bo pani urzędniczka mnie pytała co to za dzieci i dla czego takie....
 
 
     
Małgorzata 

Wiek: 62
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2007-12-06, 23:09   

Gośka, agafia,

brawa dla Was! :D
_________________
Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata

Zapraszam na strony Fundacji FASTRYGA

http://fas.edu.pl/
http://fas.org.pl/

oraz Ośrodka FASTRTYGA
https://sites.google.com/site/osrodekwledzinach/home
https://plus.google.com/u/1/108991578606595391937/posts
 
 
     
Marek 
FASolek

Wiek: 53
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 119
Skąd: okolice Katowic
Wysłany: 2007-12-06, 23:30   

Brawa :)
 
     
bolek 
Rodzic???


Wiek: 62
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 286
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2007-12-07, 08:36   

Brawa.
_________________
Kto powiedzial ze bedzie latwo?
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12