FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Male dzieci=male problemy. Duze dzieci=duze problemy?
Autor Wiadomość
mirabella 

Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 3
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2008-01-09, 21:24   

No, też się cieszę, że ożyliście :brawo:
No, a z Gucia też się cieszę. W końcu, nie wyszła "tylko" ideologiczna część planu, prawda?
U nas Tomek zawziął się i razem z kolegą poszedł na kurs spawania. Kolega w miarę ok. zaradny, niegłupi, Tomek się przykleił, ogólnie się cieszę. Patrząc jednak, jak superprosto :blues: wkręca śrubki do drewna (po półrocznych pracach na stolarni) aż marznę na myśl, jak mu idzie to spawanie ;(
Ale cieszę się, że mu się chce. To wszystko dzięki Tobie, Małgorzato. Jak ja dobrze pamiętam te pierwsze dni po rozpoczęciu terapii, gdy Tomkowi nagle (NAGLE!!!) zaczęło się chcieć, żeby coś chcieć! jaką torturą było, gdy mu wszystko zwisało absolutnie!
Tak więc nie jest bardzo źle, może będzie lepiej? :aniolek:
pozdrawiam
Mirabella
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-05-30, 19:25   

No i zaczynają się u nas problemy typowe dla nastolatek. Karolina chce być bardzo samodzielna, ma żal do nas, że nie może sama z koleżankami nigdzie dalej pójść, twierdzi, że rówieśnicy jej dokuczają, że o wszystko musi sie pytać. Może macie jakieś doświadczenia w tym zakresie, bo ja juz nie potrafię sensownie jej wytłumaczyć, że to dla jej dobra. Wyszła kilka razy...to zginęła, szukaliśmy jej, wyłączyła komórkę. Kompletnie nie ma poczucia czasu. Poza tym okazuje bardzo żywe zainteresowanie chłopcami, więc martwię się podwójnie. W tym wieku to norma, ale....
 
 
     
Marynia

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 98
Wysłany: 2008-07-26, 15:05   

Ekonomia i marzenia!!!!
A jak u Waszych dorosłych lub dorastających dzieci z gospodarowaniem się pieniędzmi? Oczywiście, że dla fasolek finanse to czarna magia ale doświadczam, że czerń może mieć bezdenną głębię. Nasze, niezależnie ile by miały, wydają najdalej w parę dni wszystko. Żaden z pomysłów (wydzielanie, bonusy za oszczędzanie i inne) nie odnoszą skutku, najwyżej dwa dni zapału z obliczeniami jakie to będą zyski i koniec. Teraz M. ma przyznaną rentę, pieniądze daje nam na przechowanie, my mu wypłacamy i razem odnotowujemy wydatki w kajecie.....ale Jego główne potrzeby to: na komunikację, słodycze i okulary słoneczne, żeby odzież kupić to muszę go namawiać a najlepiej zabrać go do sklepu.
Marzenia i plany, te dalsze i te bliższe, choćby jak spędzić wolny czas. Oczywiście nie o lot na Księżyc, ale takie w miarę realne, bo nasze starsze dzieci (teoretycznie dorosłe) sprowadzają zazwyczaj wszystko do tego by się najeść i nie zmęczyć, co też ma swój wyraz w gospodarowaniu finansami. Co w przyszłości "nie wiem", co teraz będziesz robił "nie wiem" (chyba, że spał), masz nowy rower, wokół lasy, czemu nie korzystasz? "to ja się przejadę". Może znacie z autopsji podobne dialogi. (Dodam, że cytowałam syna, który ma na koncie zdaną maturę i kolejne szkoły zaliczone.) :blues:
 
     
Freda 

Dołączyła: 02 Sie 2018
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-07, 10:11   

Gdyby ktoś z was poszukiwał fajnego sklepu z niedrogą lecz modną odzieżą to sprawdźcie na stronę sukienki ostatnio zamówiłam tutaj śliczną sukienkę z jesiennej kolekcji z której jestem bardzo zadowolona. Szczerze polecam ten sklep.
 
     
bermistlla 

Dołączył: 24 Sie 2020
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-10-14, 14:31   re:

hej, potrzebuję wiedzy od was jaki istnieje najsolidniejszy rower dla dziecka szkolącego się jeździć. Wygrałem voucher do zrealizowania a planuję zakupić najwłaściwszy rower dziecięcy z listy widocznych w serwisie. Chciałbym żeby nowiutki rower dla dziecka nie rozpadł się po 2 miesiącach. Uważam że posiadacie pewne doświadczenie co jeszcze powinienem dokupić zakupując rower dla dziecka.
 
     
JuliaWalczak 

Dołączyła: 23 Kwi 2021
Posty: 1
Skąd: Mogilno
Wysłany: 2021-04-23, 09:04   

Powiedzenie stare jak świat, ale bardzo dobrze znane! Jednak ja napiszę trochę o innej stronie rodzicielstwa. Mam 3 dzieci, które są już dorosłe i prawie dorosłe. Myślałam, ze jeśli dojdzie ten moment, będę miała sama wsparcie od synów, niestety wychowałam ich trochę na maminsynków. Matka była kucharka, sprzątaczką, praczką, przyjaciółka. Kocham ich, ale już miałam moment, że czułam się jak mamusia małych dzieci, co sobie w życiu dac rady nie mogą. Ale dużo sie zmienilo, jak poszli na studia i posmakowali prawdziwego życia. Ja również zaczęłam bardziej skupiac się na sobie, dużo czasu spedzam w Internecie, lubie sobie obejrzeć film, poczytać blog ogólnotematyczny a nie tylko skupiac sie, czy mój syn ma wypraną koszulę. Teraz mam jednego maturzyste w domu, widzi jak jego bracia sami sobie radzą i on też chce. Z resztą ja zmieniłam swoje podjeście.
 
     
Daniel332 

Dołączył: 17 Lip 2019
Posty: 114
Skąd: warszawa
Wysłany: 2021-07-29, 10:19   

Nowoczesny sprzęt do jazdy to hulajnoga, mogę polecić bardzos klep https://livesports.com.pl/ są tam dostępne różne hulajnogi elektryczne z dodatkowymi opcjami wyposażenia. Dlatego mogę polecić bardzo każdemu. Bardzo dobra jakość wykonania, wytrzymały akumulator oraz systemy bezieczeństwa na pewno wyróżniają ten sprzęt na tle innnych.
 
     
ikornel275 

Dołączyła: 28 Lip 2021
Posty: 31
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-09-29, 09:17   

Czy wasze dzieci mają hulajnogi?? Oczywiście mam tutaj na myśli hulajnoga elektryczna bo moja córka bardzo by chciała mieć taki sprzęt i zastanawiam się czy warto go zakupić. Może coś mi polecicie w tej sprawie? To chyba fajna opcja taka hulajnoga ale nie wiem.
 
     
xrestozer 


Dołączył: 07 Paź 2021
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-10-07, 15:10   

To faktycznie szkoda życia. :zabawa:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12